Ana Sayfa eticaret Canlı Yayın ile E-Ticaret

Canlı Yayın ile E-Ticaret

60
0

Canlı yayın ile e-ticaret koronavirüs (Covid-19) pandemisinden sonra hızla yükselişe geçti. Canlı yayın sırasında ürün tanıtımı yapılarak aynı zamanda kullanıcılar ürünleri satın alabiliyorlar. Üstelik canlı yayın ürün tanıtımı sırasında anlık olarak indirimlerde yapılabiliyor. Fiziksel alışverişinde sınırlı olduğu bu zamanlarda eticaret satışlarında artış yaşanıyor.

Canlı yayın üzerinden ürün tanıtımlarını ünlü kişiler veya sosyal medya fenomenleri yapıyor. Ürün tanıtımı yapan kişiler ürün ile ilgili deneyimlerini aktarırken yayın sırasında kullanıcılar görüntülü ve mesaj ile etkileşime geçebiliyorlar. Sordukları sorulara anında yanıt alabiliyorlar. Pazaryeri platformlarında dışında Facebook ve YouTube gibi farklı sosyal medya kanalları üzerinden de yayın yapılabiliyor.

Canlı E-Ticaret Yayınları

Canlı Yayın Üzerinden Satış Nasıl Yapılır?

Dilerseniz sizde ürünlerinizi canlı yayın üzerinden satabilirsiniz. Üstelik çok pahalı ekipmanlar, ayrı bir stüdyo gerektirmiyor. Öncelikli olarak yayın öncesi için hazırlık yapmanız gerekiyor.

  • E-Ticaret sitenize ait YouTube sosyal medya hesabınız üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Canlı yayın için profesyonel kamera ve mikrofon yerine cep telefonunuzu kullanabilirsiniz.
  • Tanıtımı yapılacak ürünlerin özenli bir şekilde hazırlanması, özelliklerinin iyi bilinmesi gelebilecek sorular için hazırlıklı olmanız gerekiyor.
  • Canlı yayın yapacağınız ortamda, kullanıcı dikkatini dağıtacak gereksiz yer kaplayan nesnelerin olmaması önemli.
Canlı Yayın ile E-Ticaret

Canlı yayın sırasında tanıtımını yaptığınız ürünlerini linkini paylaşarak sitenize yüksek bir trafik akışı sağlayabilirsiniz. Canlı yayın üzerinden ürünün detayları, kalitesi daha kolay görülebildiği için iade oranları çok düşük olur. Günümüzde daha çok pazar yerleri tarafından kullanılan bu uygulamanın kısa zaman içerisinde diğer eticaret sitelerinin de uygulayacağını düşünüyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz