Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama ile ürünlerinizi veya hizmetlerinizi ilgilenen kişilere tanıtmanız çok önemlidir. Doğru yapılan dijital pazarlama ile rakiplerinizin önüne kısa sürede geçebilirsiniz. Google ADS (Adwords) anahtar kelime rekabetine göre tıklama başı maliyeti ile belirlediğiniz anahtar kelimelerde sizi arayan kişilerin en üstte görmesini sağlamaktadır. Sizin ürün satışı yaptığınız veya verdiğiniz hizmet için ilgili potansiyel hedef müşterilere ulaşmanızı sağlar. Reklam maliyetlerinizi düşürmeniz için mutlaka etkili SEO çalışması yapmanız gerekmektedir.

Diğer bir yöntem ise Sosyal Medya Pazarlamacılığı sosyal medya hesaplarınızın etkili kullanımı hem müşterilerinize güven vermeniz (etkileşime girmeniz) hem de markanızın daha fazla kişiye kısa sürede ulaşması için etkilidir. Her sosyal medya sayfasının kullanıcı kitlesi farklıdır, doğru sosyal medya sayfalarını etkili kullanarak markanızın bilinirliğini arttırabilir ve hedef kitleniz için reklam çalışmaları yaparak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

E-Posta Pazarlamacılığı (E-Mail Marketing) eticaret sitenize yeni müşteriler kazandırdınız fakat mevcut müşterilerinizi elinizde nasıl tutarsınız? İşte eposta pazarlamacılığı müşterilerinizin sizi unutmasına izin vermez. Güncel kampanyalar, yeni ürünler gibi bir çok konu da müşterilerinize ulaşmanız için en sağlıklı yöntemdir.

SMS Pazarlamacılığı tavsiye etmediğim ve maliyeti biraz daha yüksek olan bir pazarlama türüdür. Eposta pazarlamacılığına göre müşterilerinizin dikkatini daha hızlı çekersiniz fakat günümüzde SMS gönderimi izinli dahi olsa alacağınız şikayetler size tahmininizden daha pahalıya çıkabilir.

Neler yapıyorum?

Dijital Pazarlama Danışmanlığı firmaların eticaret sitelerine daha fazla ürünleri ile ilgilenen ziyaretçilere çekerek satışlarını arttırmayı amaçlamaktadır. 

Danışmanlık ile ilgili sorularınız için iletişime geçebilirsiniz.