Ana Sayfa Wordpress WordPress Yönetici Paneli (wp-admin) adresini değiştirme işlemi nasıl yapılır?

WordPress Yönetici Paneli (wp-admin) adresini değiştirme işlemi nasıl yapılır?

95
0

WordPress yönetici paneline giriş adresini değiştirmek için farklı yöntemler mevcut fakat ben size bu yazım da eklenti ile nasıl yapılabileceğini anlatacağım.

Standart olarak siteadi.com/wp-admin linki üzerinden giriş yapılmaktadır. Bu link standart olduğundan dolayı güvenlik açıklarına sebeb olabilmektedir. Bundan dolayı değiştirmekte yarar vardır.

Şimdi yönetim paneline giriş linkini aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz.

Siteminiz yönetim paneline giriş yaptıktan sonra sol menü den “EKLENTİLER –> YENİ EKLE” kısmına tıklıyoruz. Sağ üst köşede ki arama kutucuğuna eklenti ismini yazıyoruz. Benim kullanacağım eklenti “Easy Hide Login” olacak. Arama sonuçları geldikten sonra yükleyeceğimiz eklentinin yanında ki “Hemen Yükle” butonuna tıklıyoruz. Yükleme işleminden sonra “Etkinleştir” butonuna tıklıyoruz. Eklenti aktif olduktan sonra eklentinin “Settings” butonuna tıklıyoruz. Açılan sayfa da “Slug Text: ” alanının karşısına istediğimiz metni giriyoruz. Bu kısım bizim yönetim paneline giriş yapmak için kullanacağım metin olacak. “Submit” butonuna tıklayıp ayarları kaydediyoruz.

Yönetim paneline giriş yapacağımız zaman siteadi.com/wp-admin?yazdığınızmetin olarak yönetim paneline giriş yapabiliyoruz. Eski link üzerinden girmek istediğimizde 404 hatası çıkacaktır.

Ayrıca video olarak hazırladım. Aşağıdan izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz