Ana Sayfa eticaret E-Ticaret yapmak için şirket kurmak gerekir mi?

E-Ticaret yapmak için şirket kurmak gerekir mi?

569
2

E-Ticaret yapmak için şirket kurmak gerekir mi? Sorusu eticarete başlamayı düşünenlerin en çok sorduğu sorulardan biridir.

E-Ticaret yapabilmeniz için bir şirket kurmanız gereklidir. Sebebi ise vergi mükellefi olmanız, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi alacak kişilere güven vermeniz, siteniz de kredi kartı ile satış yapabilmeniz gibi pek çok neden vardır.

Bir ürün satışı yaptığınızda müşterileriniz ürüne ait faturasını, garantisini sorgulayacaktır ve şirket olmanız müşterilerinize faturalı ürün göndermeniz güven sağlayacaktır.

Ürün tedarik etmek istediğinizde, kredi kartı üzerinden ödeme almak istediğiniz de yine aynı şekilde tedarikçi firma sizden şirket bilgilerinizi talep edecektir.

Sorularınızı iletişim formu üzerinden iletebilirsiniz.

2 YORUMLAR

 1. Serkan Bey benim size bir sorum olacak..
  Bir tedarikçi firma bulduk Sonra kendimize online satış sitesi kurduk Satın alınan malları müşteriye tedarikçi kargolayacak diyelim Ben sadece ürünleri online sitede göstereceğim.Bu durumda benim şirket olmam gerekiyor mu?

  • Merhaba,
   Satılan ürünlerin ödemesi size geleceği için sizin müşterilerinize fatura kesmeniz gerekiyor.
   Ayrıca sitenizde kredi kartı ile ödeme alabilmeniz için paytr, ipara gibi firmalardan sanal pos alt yapısı almanız gerekiyor.
   Şahıs şirket kurduğunuzda tüm süreç yasal ve doğru bir şekilde ilerler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz