Fiyat karşılaştırma sitesi nedir?

E-Ticaret sitenizi açtınız, aynı ürünün satışını yapan diğer eticaret siteleri ile fiyatını karşılaştırdınız ve daha uygun olduğunu fark ettiniz. Sizin karşılaştırdığınız gibi eticaret sitenizdeki ürünlerinizin fiyatlarını diğer sitelerdeki ürünlerin fiyatları ile karşılaştıran bu sitelere fiyat karşılaştırma siteleri denir.

Sitenizde ürünlerinizin fiyatları daha uygun ziyaretçiler geliyor fakat satış yapamıyorsunuz. Ziyaretçiler sitenizden ürünlerinizi almak yerine pazar yeri üzerindeki mağazanızdan alıyorlar. Bu durumlarda eticaret sitenizi biraz daha ön plana çıkarmak için fiyat karşılaştırma sitelerini tercih edebilirsiniz.

Tercih edebileceğiniz fiyat karşılaştırma siteleri nelerdir?

Cimri.com

“En son kaça olur?” Sloganı ile 2008 yılında kurulan Cimri.com son zamanlarda pazar payını hızla arttırmaktadır. Cimri.com Mayıs 2011’de Türkiye’nin önde gelen girişim sermayesi fonu iLab Ventures tarafından satın alınmıştır ve iLab portföyüne dahil edilmiştir.

7 gün – 24 saat hizmet veren destek@cimri.com adresine email gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede yanıt verilecektir.

Telefon numarası: 0216 468 12 80

Akakce.com

“Ne nerede en ucuz Akakçe’de” 2000 yılında kurulan Türkiye’nin ilk fiyat karşılaştırma sitesi olan akakce.com mağazanızın ürünlerini diğer mağazaların ürünlerinin fiyatları ile karşılaştırıyor. Ayrıca pazar yerleri ve zincir mağaza ürünlerinin fiyatlarını da karşılaştırmaya dahil ediyor. Üstelik son 6 ay ürün fiyat değişimini görebiliyorsunuz.

Ne Nerede En Ucuz Akakçe'de

Sitenizdeki ürünlerin fiyatlarını nasıl ekleyebilirsiniz?

Öncelikle fiyat karşılaştırma sitesine üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak istediğiniz fiyat karşılaştırma sitesi ile iletişime geçerek güncel çalışma koşullarını öğrenebilirsiniz. Sizden mağaza açılışı ile ilgili şirket evraklarınızı, logo, slogan metniniz gibi bilgiler istenmektedir. Ürün entegrasyonu için Crawler veya ürün bilgilerinin olduğu XML dosyası istenmektedir.

Sizlere bu yazımda Fiyat karşılaştırma sitesi nedir? bundan bahsetmek istedim. Sizde fiyat karşılaştırma siteleri ile çalışarak eticaret sitenizi öne çıkarabilirsiniz.

Alan adı seçiminin önemi ile ilgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz.